חשיפה ממושכת של המוצר או חומר הגלם לתנאי סביבה מסויימים עלולה לגרום לנזק והוצאות מיותרות. למשל, טמפרטורה גבוהה עשוייה לשנות את תכונותיו של חומר הגלם או לגרום לקיצור חיי המדף של המוצר הסופי. מסיבה זו יש לנטר את תנאי הסביבה במתקני אחסון וקונטיינרים המיועדים לשינוע.

כאשר ממקמים מוצרים במחסן, חשוב לקחת בחשבון את אחידות הטמפרטורה בחלל. ניתן להגיע להפרשים של 10C ויותר בין שתי נקודות מדידה במחסנים גבוהים ללא מערכות מיזוג חכמה. מכאן שמדידת טמפרטורה בנקודה אחת או שתיים לא תהווה מדד נכון לטמפרטורה אליה כל המוצרים נחשפים. כל הנכתב לעיל נכון גם לגבי לחות יחסית, מאחר ואחוז הלחות היחסית מושפע מאוד מטמפרטורת הסביבה. מכאן שעל מנת לזהות את האזור הבטוח לאחסון מוצרים, יש למפות את פיזור הטמפרטורה והלחות במחסן. בנוסף, תוצאות המיפוי מסייעות בקביעת המיקום האידאלי לרגשים קבועים. מומלץ לבצע מיפוי לאחר הקמת המחסן או ביצוע של שינויים מהותיים בחלל.

קונטרוטק, בשילוב עם חברת Rotronic, מציעה שירותי מיפוי תרמי במחסנים לפי תקן GDP/GMP. במשך תקופת המיפוי נאספים נתוני טמפרטורה (ולחות היכן שנדרש) במספר נקודות מדידה בתוך החלל. מיפוי סטדרטי אורך כשבוע, כאשר מומלץ לבצע שני מיפויים בשנה – בחורף ובקיץ, על מנת לקבל תמונה מלאה הכוללת את השפעות הסביבה החיצונית. בתום תקופת איסוף הנתונים, ניתן דו"ח מקיף שלפיו ניתן לקבוע:

– היכן ניתן לאחסן מוצרים בבטחה

– מהם המיקומים המתאימים ביותר להתקנה של רגשים קבועים

– האם יש צורך לבצע שינויים במערכת מיזוג האוויר או במבנה המחסן

איסוף הנתונים מבוצע באמצעות אוגרי נתונים מתוצרת Rotronic שווייץ. לאוגרי נתונים תעודות כיול עם עקיבות למעבדה השוויצרית הלאומית.