כמו כל חומר, מכלולים, כלים וכימיקלים ממתכות יקרות חשופים לבלאי. מאחר וערכו של חומר הגלם גבוה במיוחד, מפעלים ומעבדות לרוב בוחרים שלא להשליך את המתכות הבלויות, ולבצע מחזור. חברת Safina מקבלת פסולת וחומרים משומשים מייצרנים המשתמשים במתכות יקרות. לאחר שהחומר מגיע למפעל המחזור, הוא עובר הומוגנציה. מהחומר ההומוגני נלקחת דגימה העוברת בדיקה במעבדה לקביעת תוכן המתכות היקרות. לאחר שניתן אישור סופי מהלקוח, שאר הפסולת עובר עיבוד למיצוי המכת היקרה. התוצר הסופי הוא מתכות יקרות או אל-ברזליות עם טוהר ברמה גבוהה.

את התוצר ניתן לקבל בחזרה או לשלוח לעיבוד נוסף על מנת לייצר כלים, מכלולים או חומרים. לחילופין, ניתן למכור את המתכת למפעל לפי הסכם. כמו כן, Safina מאפשרת ללקוחותיה לפתוח חשבון פלטינה, המקנה הגנה מפני תנודות מחירי הפלטינה. את הפלטינה שבחשבון ניתן לנצל על ידי עיבוד ושימוש בתוצר או מכירה תמורת כסף בהתאם לשער הפלטינה בעת המכירה.

ל-Safina ניסיון נרחב של מעל ל-100 שנה בעבודה עם מתכות יקרות. לחברה פעילות מיחזור מפותחת ולה ניסיון במיחזור של קטליזטורים, רשתות, סוללות, תכשיטים, מטבעות ועוד. קונטרוטק היא נציגה בלעדית של חברת Safina בישראל.

ברושור מחזור מתכות של Safina