ניטור קונטרוטק

ניטור בקרת מיזוג אוויר (HVAC) ובקרת אקלים בבניינים

אנו מציעים מגוון רחב של מכשירי מדידה ופתרונות עם תמורה אופטימלית לכסף לשימוש בתחום HVAC: מכשירי כף יד, אוגרי נתונים ומשדרים, הניתנים להתקנה ישירות בתעלות אוורור או לתלייה על הקיר לפי הצורך. ניתן לשלב את הפתרונות שלנו גם במערכות קיימות ללא בעיה.
בתחום ניהול מבנים משתמשים בעיקר בפתרונות ומכשירי מדידה לניטור לחות, טמפרטורה, CO2, זרימת אוויר ולחץ דיפרנציאלי. מדידת נקודת טל משמשת בין היתר לחיסכון באנרגיה במערכות מיזוג האוויר.

  • מערכת קירור מים (צ'ילר) 

במקומות בהם צריך להעביר את הגז הקר למרחק גדול בין המדחס לבין החלק הקר (קניונים, חנויות, מרכולים, בתי חולים, מפעלים, מוסדות ציבוריים וכדומה), משתמשים במערכת קירור מים. במקומות כאלו מזגן מפוצל רגיל מאבד את יעילותו. ולכן, מצננים מים לטמפרטורה (בעזרת הרגשים שאנו מספקים) נמוכה ביחידת הקירור, ואז מזרימים את המים לאורך הצנרת למרחקים גדולים. בצד הקר, האוויר נושב על המים, וכך נפלט קור למקום הדרוש. יחידת הקצה נקראת "יחידת טיפול באוויר". יחידות טיפול באוויר קטנות נקראות יחידות מפוח נחשון או יחידות אוויר-מים (AW).

  • מגדל קירור

על-מנת לייעל את תהליך פיזור החום מהמקרן החם ניתן להשתמש במים מקוררים. את המים מקררים בתהליך התאדות בו המים מטפטפים ועליהם מוזרם אוויר – מה שגורם לצינון המים. קירור המקרן החם באמצעות המים תורם לחסכון באנרגיה חשמלית לטווח הארוך. בתהליך ההתאדות פוחתת כמות המים במערכת ויש לפצות על כך בהוספת מים חדשים. במדינת ישראל, דלת מקורות המים, מהווים מגדלי הקירור צרכני מים גדולים, ואינם תורמים, בסופו של דבר לחסכון.

 

מוצרים רלוונטים